Ben Aldırma (Ameliyatsız)

Vücudumuzda bir çok farklı göreve sahip hücreler vardır. Melonosit dediğimiz hücre de melanin maddesi üreten bir hücredir. Melanin maddesi cildimize renk veren maddedir.Fakat sebebi bilinemeyen nedenler ile bu maddelerin cildimizin diğer yerlerinde eşit dağılmasına rağmen bazı bölgelerinde toplu halde bir araya gelir.buda ben/benleri oluşturur.Tıpta ‘nevüs’ olarak adlandırılan benler cilt lezyonu ya da benin yapısına göre cilt deformasyonudur.

ben-tedavisi-bursa

Nevüsler kişinin vücudunda çeşitli bölgelerde genetik ya da sonradan çeşitli faktörler ile oluşabilen lezyonlardır. Bu lezyonlar çilt ile bütün siyah, kahverengi tonları olabileceği gibi cilt renginde kabarık ve çeşitli çaplarda da olabilir. Nevüsleri tedavi etmenin çeşitli yöntemleri vardır. Cerrahi yöntem, buharlaştırma(radyo frekans) lazer ve krioterapi (dondurma) bu yöntemler arasındadır. Nevüslerinizi tedavi ettirirken doğru yöntemi seçtiğinizden emin olunuz. Çünkü kişi benlerinden genellikle estetik olarak rahatsız olmakta.

 Kaç Çeşit Ben Vardır?

İnsan vücudunda saçlı deri dahil vücudun her yerinde çeşitli yapı ve boyutlarda benler oluşabilir.bunlar düz ben, et beni damar benleri olmak üzere 3 e ayrılır.

Türkçe’ de çok fazla isim kullanılmasa da Latince bir çok ismi bulunmaktadır. (Melanom, Nevüs, Verrü, Lipom, Keratom, Papillom, Dermatofibrom, Granilom ve Hemangioma) gibi bir çok isim kullanılmaktadır. Tedavi konusuna geçmeden önce dilerseniz ben çeşitlerini özet şekilde tanıyalım.

Düz Benler: Cilt ile bütün herhangi bir kabarıklığı olmayan siyah yada kahve tonlarında farklı boyutlardaki ben gruplarıdır.Vücudun hemen hemen her bölgesinde gözlemlenebilir. Tedavisinde lazer yada radyo frekans kullanılabilir.

Et Benleri:Genellikle çeşitli boyutlarda, ten renginde cilt seviyesinden yüksek lezyonlardır. Boyun kısmı ve kadınların göğüs bölgelerinde ,göz çevresinde ve koltuk altında sıkça rastlanır. Tedavisinde buharlaştırma yöntemi etkili olup, Radyo Frekans yapılmaktadır. Ciltten kabarık olması nedeniyle Lazerin bu tür benlerde herhangi bir etkisi yoktur.Lazer düz ve koyu renkli benlerde etkilidir.

Damar Beni (Hemanjiom):bu benler  doğuştan ya da sonradan oluşabilmektedir.Toplu iğne başı kadar olabildiği gibi vücudun belirli bölgesini kaplayacak boyutlara da ulaşabilirler.damar benleri zamanla büyüme eğilimi gösterebilen ben gruplarındandır.

Yeni doğan bebeklerde sık görülen damar beni (Hemanjiom) büyüme sürecine girmesi halinde tehlike arz etmektedir.Bu nedenle damar beni bulunan bebeklerde lezyonların büyüme gösterip göstermediğinin anne-babalar tarafından takip edilmesi gerekir. Hemanjiom diğer benlere göre daha farklı bir yapıya sahiptir.Damar yumağından meydana gelir ve rengi genelde açık ve kırmızı tondadır. Vücudun her yerinde görülebildiği gibi iç organlardan karaciğerde hemanjiom görülmektedir.

Ben Tedavisi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Cilt ile ilgili problemlerin tedavisinde dermotoloji uzmanlarının ilgilenmesine karşı uyguladıkları  ilaç veya krioterapi ile beklenen sonuç elde edilmemektedir.Bu sebeple ben tedavisinde genel cerrahi uzmanları tercih edilmektedir.

 Lazerle Ben Tedavisi

Lazer yöntemi düz koyu renkte olan benlerde lazer ışınları ile tenin hassasiyet ve benin koyuluk durumuna göre yapılan işlemdir. Kabarık benlere uygulanmaz.

 Elektrokoter ve Radyo Frekans İle (Buharlaştırma)

Lazer uygulaması ciltten kabarık olmayan yüzeysel benlerin tedavisinde uygulanırken kabarık benlerin tedavisinde ise yine 2 gelişmiş teknoloji Radyo Frekans ve Elektrokoter yöntemi önerilmektedir. Kabarık benlerin tedavisinde Elektrokoter elektrik enerjisini ısı enerjisine çevirerek bene dokunulduğu anda eritmektedir. Aynı şekilde kısa adı RF olan Radyo Frekans ise elektrik enerjisini radyo dalgalarına dönüştürerek benlere dokunulduğu anda buharlaştırarak sağlıklı cilt seviyesi ile aynı hale gelene kadar buharlaştırılma yapılır.

 

 Krioterapi (Dondurma)

Genellikle cildiye uzmanlarının tercih ettiği bir yöntemdir.ben hücrelerinin -90 dereceye kadar dondurulması yapılan bir çalişmadır.bir çok dezavantajı vardır.çalışma esnasında,ne kadar alanın etkilendiğini göremediklerinden fazla dondurma durumunda çukurlar meydana gelebilir az etkilenmesi halindede sonuç alınamaz.

Ben Ameliyatı (Önerilmez)teknolojik yönden geri kalan sağlık merkezlerinde uygulanan, ciltteki ben katmanlarının kesilerek alındıgı önerilmeyen bir tedavi yöntemidir.Ben sınırlarının dışında,dikiş ile kapatılabilmesi için sağlıklı dokudanda kesi alınır.ve bu da  mevcut ben hücresinden daha büyük bir alanda kesi izinin oluşmasına neden olur.

 Bitkisel Karışımlar ve Sirkeyle Ben Tedavisi

Ameliyat kadar ilkel yöntemlerden biride İnternet ortamında pervasızca paylaşılmaktadır. Özellikle sirke ile ben tedavisi kesinlikle mantıklı bir şey olmayıp, asitli olan sirki cildinizin yanmasına neden olmaktadır. Sakın bu tür bilimsel yönü olmayan uygulamalara tevessül etmeyiniz.

 Ben Tedavisi Yapan Hastaneler

Bu alanda başarılı bir sağlık merkezi arıyorsanız size önerim IDEA Klinik Ben Tedavi Merkezi olacaktır. Türkiye’nin en büyük 4 şehri İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan kliniklerinden ücretsiz muayene ve SGK anlaşması ile hizmet alabilirsiniz. Alanında tecrübeli genel cerrahi uzmanlarının görev yaptığı yaptığı kliniklerde 1 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

 Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Peki şimdi dilerseniz en çok merak edilen hususlardan birine tedavi ücretlerine bakalım. IDEA Klinik SGK’lı hastalarada hizmet vermekte olup, SSK, Bağkur, Emekli Sandığı ve TSK Personeli için tedavi ücretlerinde %50 indirim uygulanmaktadır. Tedavi ücretleri alınacak olan benin boyutu, sayısı ve uygulanacak tedaviye göre değişmektedir. Aşağıda yer alan bağlantıya tıkladığınızda güncel ben tedavisi ücretlerini görebilirsiniz

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

En çok merak edilen konulardan biride tedavi sonrası iz kalıp, kalmayacağıdır. Lazerle ben tedavisi işleminde hiç bir iz kalmamakta olup, ciltten kabarık benlerin tedavisinde ise çok belli olmayacak şekilde iz kalacaktır. Ameliyat ile ben aldırma yaptığınızda ise çok kötü bir iz kalacaktır. O nedenle ameliyat ile ben aldırması yaptırmayınız.

82 comments

 1. Yüzümdeki benlerden nasil kurtulabilirim acaba neyi önerirsiniz

 2. yüzümdeki benlerden çok rahatsız oluyorum ve kolay bir yöntemle aldırmak istiyorum

  • Radyofrekans yöntemiyle ben tedavisi en gelişmiş en kolay en ağrısız ve en az iz bırakan yöntemdir. Muayene olup önerilerimizi öğrenebilirsiniz.

 3. hocam merhaba 2 tane et beni var aldırmak istiyorum aldırdıktan sonra iz kalır mı ?

 4. hocam boynumda iki tane et beni var kolyemi takarken takılıyor.aldırmak istiyorum.

  • Her iki ense beninizi lokal anestezi altında ve radyofrekans yöntemiyle alalım. Çok kolay ve pratik bir yöntem

 5. hocam iyi günler eşimin parmağında ben ben onu aldırmak istiyoruz iz kalır mı bide çok acır mı alınırken ?

 6. hocam ensemde bi tane et beni var elime takılıyor aldırcam ama tekrar eder mi ?

 7. hocam merhaba ensemde bi tane ben var elime çok takılıyor oynamak istemiyorum ama elim gidiyor aldırmak istiyorum artık.

 8. hocam merhaba ben aldırmak istiyorum bi tane et benim var kafamda alınan bölgede saçlarım çıkar mı bide riski var mı ?

  • Radyofrekans yöntemiyle ben tedavisi saçlı derideki benlerde çok etkili bir yöntem. Saçlara hiç zararı yok. Risk yok.

 9. hocam vücudumda çok sayıda beyaz et beni var hepsini aynı anda mı alıyorsunuz yoksa seans seans mı…..DR.ERGUN AYGÖREN…..Genellikle aynı seans da ben alımlarını yapıyoruz.İki ay sonra ücretsiz rutuş hizmetide veriyoruz.Bazen bölgelere bölerek fazla seans uyguladığımız vakalar oluyor.

 10. hocam merhaba kolumda 1 tane ben var aldırcam ama tekrar etme ver riski var mı ? bide çok acır mı ?
  DR.ERGUN AYGÖREN….Lokal anestezi ile yapıldığında hiç ağrı olmaz. Tekrarlama riski olmaması en iyi yönü.

 11. hocam burnumun üzerine et beni var. radyofrekans yöntemi ile alınırsa iz olur mu DR.ERGUN AYGÖREN ….En az iz bırakan yöntem budur.Çok yakından kontras farkı gibi minimal bir iz olur.Uzaktan bakıldığında orada önceden ben olduğu söylenemez.

 12. hocam bıyığımın altında küçük et beni var aldırmak istiyorum ama o bölgede sakal çıkmaya devam eder mi ?Dr.Ergun Aygören Radyofrekans yöntemiyle ben alımı kıl ve tüylere zarar vermeyen bir yöntemdir.Rahatlıkla beninizi aldırabilirsiniz.

 13. hocam merhaba göbeğimde ben var aldırmak istiyorum iz kalır mı ?

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.

 14. merhaba yüzümde 5 adet ben var bunları aldırmak istiyorum ücretilerini öğrenebilirmiyim küçük benler fakat rahatsız edici

 15. hocam 4 adet et benim var aldırmak isstiyorum iz kalır mı ?

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.

 16. Hocam gözümün kirpik kısmında iki tane yan yana ben var . o kısımda kirpik yok ve ben çok rahatsız oluyorum. benleri aldırsam kirpik çıkar mı o bölgeden

  • kıl köklerine zarar vermeden aldığımız için kirpiklerinizde çıkar 0532 152 26 75 veya 0224 2491006 bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz

 17. Hocam kaşımın içinde yüzeysel ben var biraz geniş bir alan. aldırsam kaşım zarar görür mü

 18. hocam merhaba bende çok sayıda ben var hepsini aldırmak istiyorum tedavi ücretinde yardımcı olmanızı istiyorum bir de iz kalır mı ?

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006 görüntü yollayın bakalım

 19. hocam karnımda 1 adet et beni var tişört giyerken takılıyor aldırcam ama bir zararı olur mu ?

 20. hocam merhaba saçımın içinde bi tane et beni var aldırsam saç çıkar mı o bölgeden acaba ?

 21. hocam benim kolumda büyük siyah bir ben var tedavi yaptırsam iz kalırmı korkuyorum?

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 22. hocam boynumda büyük bi ben var aldırsam iz kalırmı bi de fiyatı ne kadar?

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006 görüntü yollayın bakalım

 23. hocam benim belimde büyük bir ben var kanıyo arada aldırmak istiyorum.ne kadar ücret talep ediyorsunuz?

 24. hocam merhaba gözümün kenarın da siyah küçük bir ben var aldırsam göze bir zararı olur mu?

 25. hocam merhaba burun kenarında et beni gibi bir ben var çok rahatsız oluyorum aldırmak istiyorum.

 26. merhabalar hocam benim 20 yaşında kızım var benlerinden tedavi olmak istiyor fakat kullandığınız yöntemle iz kalması ihtimali var mı ?

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.

 27. HOCAM MERHABA DUDAK ÜSTÜNDEKİ BENLERDE İZ KALIRMI YADA RENGİNDE AÇILMA OLUR MU?

  • Hiç iz birakmayan yöntem dünyada henüz icat edilmedi her yöntemde mutlaka iz kalir, bunun aksini duyarsaniz da asla inanmayin. En az iz birakan yöntemlerle beninizi aliriz, sohbet mesafesinden zor algilanabilen, hafif bir iz kalabilir.
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 28. hocam gögüsmde et beni var alsam bir yan etkisi olur mu çünkü kızım var 4 aylık ve emziryorum?
  OP.DR.ERGUN AYGÖREN BENİ GÖRMEM LAZIM .YAN ETKİ OLMAZ.AMA EMZİRME KONUSUNDA SIKINTI OLURMU ?BENİN LOKALİZASYONUNA BAĞLI.

 29. hocam ben alırsam herhangi bi yan etkisi olur mu hameliyim çünkü bebeğim daha 8 aylık yani?
  op.dr.ergun aygören
  hamilelikde ben silinmesine engel bir durum yoktur,ancak karar size ait bu dönem bitsin sonra yaptırırım da diyebilirsiniz.

 30. hocam leke şeklindeki benlerİ tedavi olduktan sonra bir kaç yıl içinde tekrar çıkıyormu?
  OP.DR. ERGUN AYGÖREN
  HAYIR TEKRAR ÇIKMAZ, ANCAK ALINDIKTAN SONRA ÖNERİLERE UYMAK GEREKİR .

 31. HOCAM BURNUMUN ÜSTÜNDE ET BENİ VAR .BÜYÜK BİR ŞEKİLDE AMELİYATSIZ NASIL BİR YÖNTEM UYĞULUYORSUNUZ?

  • burun üstündeki bene ameliyat yapılırsa çok iz kalabilir biz ameliyatsız tedavi yöntemlerini kullanıyoruz radyofrekans yöntemi ile
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 32. MERHABA HOCAM KAŞIMIN ÜSTÜNDE BEN VAR LAZER İŞLEMLE ALINIRMI ? ALINDIKTAN SONRA AYNI BÖLGEDE KIL ÇIKARMI ?

  • merhaba kaşın içinde yada herhangi kıllı olan bölgedeki bene lazer uygulanırsa kıllar dökülür ve çıkmayabilir bu yüzden en uygun tedavi yöntemi radyofrekans yöntemidir. bu yöntemle yapılırsa köklere zarar gelmediği için aynı şekilde kıllar çıkmaya devam eder
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 33. merhaba hocam yüzümde büyük bir ben var hastaneye gittimğimde ameliyatla alabiliriz dediler iz kalmasında korktuğum için yaptırmak istemedim siz ben tedavisini lazerle yaptığınızda herhangi bir iz kalıyormu ?

  • merhaba yapılan her işlemde mutlaka bir iz kalır henüz dünyada izsiz bir yöntem yok heleki ameliyatlarda beninizin iki katı büyüklükte kesi izi olur lazer yada radyofrekans yönteminde belli belirsiz yakın mesafeden algılan bir iz kalabilir. detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz
   0532 152 26 75 veya 0224 2491006

 34. hocam ben aldıktan sonra patolojiye gönderebiliyormuyuz ?

 35. merhabalar hocam yüzümde 2 tane benim var. Radyofrekans sistemiyle benleri aldıktan sonra tatile çıkabilir miyim ?Güneşin herhangi zararı olur mu?

  • merhaba hemen tatile çıkabilirsiniz ertesi gün yıkayabilir makyaj yapabilirisiniz yoğun güneşe maruz kalacaksanız koruyucu kullanmanız gerekir

 36. merhaba hocam et benlerinde patolojiye yollaya biliyor musunuz ?

 37. Hocam merhaba yüzümde ve dudak çevresinde benlerim var. Estetik açıdan kötü görünüyor. Lazerle alınabilir mi ?

  • 0532 152 26 75 nolu whatsapp hattımıza benlerinizin görüntüsünü atarsanız hangi tedavinin uygun olduğu konusunda bilgi verebiliriz

 38. Gözümün akının içinde koyu renkli bir alan var. Ben olduğunu söylediler. Buna yapabileceğiniz bir şey var mı?

 39. Kanser şüphesi olan ben radyofrekansla alınsa yaterli mi? Omzumda rengi farklılaşan bir ben var sonradan çıkan. Zamanla büyüdü
  op.dr ergun aygören
  05321522675 buraya görsel atabilirsiniz.ya da muayene için gelebilirsiniz.görüp değerlendirmek daha doğru olur

 40. merhaba hocam göz kapağı üzerim de 1 kaç tane küçük siğiller var alınabilinir mi ?

 41. Hocam merhaba küçük birkaç tane benim var onların büyümemesi için kullanabileceğimiz krem var mıdır
  op. dr ergun aygören
  benlerin oluşmasını ya da büyümesini engelleyecek herhangi bir krem ilaç yoktur.Eğer rahatsız olunuyorsa üyümeden alınması daha doğrudur.

 42. merhaba hocam siyah benlerde orta kısımları daha siyah olan benler tehlikeli mi dir ?
  op.dr. ergun aygören
  şüpheli ben grupları vardır beninizi incelediğimizde şüpheli ben grubuna giriyorsa patolojik olarak inceleme önerilir.05321522675 bilgi alabilirsiniz.

 43. Merhaba eşimin yanaginda sigil cikti benimde alnimda cikti esimden bulaşmış olabilirmi teşekkürler
  op.dr. ergun aygören
  siğiller bulaşıcıdır.ama kesin eşinizden bulaşmıştır demek mümkün değil.bir an önce tedavisini yaptırmanız daha doğru olur.05321522675 bilgi alabilirsiniz.

 44. merhaba hocam siyah derin benim var .Alındığı zaman iz kalma olasılığı yüksek mi dır ?
  op.dr.ergun aygören
  bu sorunuza muayene ile cevap vermek daha doğru olur.05321522675 bilgi alabilirsiniz.

 45. Hocam dikissiz olarak yada estetik dikis yaparak ben alimı yapiyormusunuz
  op.dr.ergun aygören
  benlerde cerrahi yöntem uygulamıyoruz.radyofrekans ile buharlaştırma yöntemi kesi ve dikiş olmadan beninizi tedavi eden belli belirsiz iz bırakan bir yöntemdir.05321522675 bilgi alabilirsiniz.

 46. Hocam yüksek benlerin iyileşme süreci daha mı kolay olur
  op.dr.ergun aygören
  benin iyileşme süreci yükseklik değil çapı ( büyüklüğü) ile ilgilidir.

 47. Hocam el üzerindeki yaşlılık lekelerini tedavi edebiliyor musunuz
  op.dr.ergun aygören
  lekeleri gördükten sonra net bilgi verilebilir.

 48. hocam merhaba et benlerini aldırmak zararlı olur mu ?
  op.dr.ergun aygören
  benlerin alınması kanser süphesini de ortadan kaldırdığından alınması önerilir.

 49. hocam merhaba kaşımda 5mm den büyük ben var aldırcam ama ordaki kaşlarda sıkıntı olurmu kıllar çıkar mı ?
  OP.DR. ERGUN AYGÖREN
  Beninizin altında kıl kökleri varsa kaşlar uygulanan işlemden etkilenmez.tedaviden sonra da çıkmaya devam eder.

 50. hocam merhaba çocukluktan gelen bir doğum lekesi var karnımda tedavisi mümkün olur mu acaba?
  op.dr.ergun aygören
  05321522675 doğum lekenizin görüntüsünü paylaşırsanız yardımcı olabiliriz ya da muayene için gelebilirsiniz. görüp değerlendirmemiz gerekir.

 51. Merhaba. Benim yuzumde cok hafif kabarik kucuk iki tane ben var. Onlari aldirmak istiyorum. 18 yasindayim. Internetten radyofrekans videolari izledim. Cok iyi ve iz yapmiyor diyorlar. Lutfen bana yardimci olur musunuz? Benleri alindiktan kac gun sonra iyilesir? Ve bir ben fiyati ne kadardir? Lutfen bilgilendirirseniz cok sevinirim.
  op.dr.ergun aygören
  benler için uygulanan radyofrekans yönteminde alındığı yerde benin büyüklüğünde bir kabuk oluşur. bu kabuk 1 hafta içerisinde düşer(düşmesi benin büyüklüğü ile alakalıdır)ardından pembe yeni cilt görünür. zaman içinde ten rengine en yakın hali alır.05321522675 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhatsApp'dan Hemen Yaz